Okulumuz Hakkında

Ayvalıdere Anaokulu
Davutpaşa Mahallesi 45.Sokak no6 Esenler / İSTANBUL
0 (212) 482 21 28
0 (212) 482 26 42
http://ayvalidereanaokulu.meb.k12.tr
Ayvalıdere Anaokulu Fotoğrafı

VİZYON

• Öğretmenlerimiz: Yenliklere açık, dinamik, gelişimlere ayak uydurabilen ve her zaman daha iyisini yapmayı amaçlayan işbirliği içinde olan laik, demokratik, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, adil, öğretmenlik vasıflarını taşıyan ve topluma her yönüyle olumlu örnek teşkil edebilecek bireyler olarak hareket edebilmeliler. • Çalışanlarımız: Görev ve sorumluluklarının bilincinde okulumuzun amaç, hedef, misyon ve ilkelerimize uygun hareket edebilmeliler. Çocuklar oyun ile eğitilerek ( Çünkü çocuk için oyun yaşayarak öğrenmesini sağlayan, kendi tecrübelerine dayanan ciddi bir iştir.) Darama tekniği kullanılarak, Fırsat eğitimi yöntemi kullanılarak, Kendini tanıyan ve ifade edebilen, Başkalarına saygılı, sorumluluk bilincine sahip, duyarlı ve düşünceli, Kendisi ile barışık, öz saygısı gelişmiş, Bir nesil yetiştirmek için var olan, bir eğitim kurumuyuz

MİSYON

Biz okulöncesi öğrencilerimizin sosyal, bilişsel, özbakım,duygusal, psikomotor, dil alanlarındaki gelişimlerini yaş ve gelişim özelliklerine uygun davranış kalıplarının oluşmasını sağlamak.Türk milli eğitiminin amaçlarına uygun Atatürkçü ve çağdaş bir toplumun temellerini atmak için çocukların hem psikolojik hem fiziksel gelişmelerinin sağlıklı olmasını sağlamak. Çocukların ilköğretime tam anlamıyla hazırlanmalarını sağlamak.Ayrıca farklı sosyo-ekonomik çevrelerden gelen çocukların eşit şartlarda eğitilmesi, sosyo-ekonomik durumu elverişsiz ailelerden gelen çocukların eğitimde ve sosyal yaşamlarında aktif hale gelmelerini sağlamak.Ulusumuzun devamı ve her açıdan sağlıklı toplumların temellerini atmak için varız.

BAŞARILAR

Öğretmen

17

Rehber Öğretmen

Öğrenci

240

Atölye-İşlik

0

Fen Laboratuarı

0

BT Sınıfı

0

Derslik

7

Müzik Sınıfı

Resim Sınıfı

Hazırlık Sınıfı

Ek Özellikler

Misafirhane
Kütüphane
Yemekhane
Spor Salonu
Konferans Salonu
Revir
Bahçe
Kantin

Öğretim Şekli

OKULUMUZ İKİLİ EĞİTİM VERMEKTEDİR.

Ders Başlama ve Bitiş

SABAH : 08:00 13:00 ÖĞLEN : 13:00 18:00 KULÜP : 13:00 18:00

YABANCIDIL

Isınma Şekli

DOĞALGAZ

Lojman Sayısı

0

Lojman Bilgisi

Pansiyon Bilgisi

Servis Bilgisi

Bağlantı

ADSL (1 Mbit)

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık

Okulumuz ilçe merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. İl merkezine ise aşağıdaki vasıtalarla takriben 45 dakika mesafededir.

Yerleşim Yeri Bilgisi

Esenler

Kontenjan Bilgileri

Taban-Tavan Puan Bilgileri

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Sportif Etkinlikler

Bilimsel Etkinlikler

Proje Çalışmaları

Yurtdışı Proje Faaliyetleri

Diğer Hususlar