Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 873609
Kurum Adı : Ayvalıdere Anaokulu
Telefon : 02124822128
Faks : 02124822642
WEB Adresi : http://ayvalidereanaokulu.meb.k12.tr
Adres : Davutpaşa Mah. 45.Sokak no6 Esenler/İSTANBUL

VİZYON
• Öğretmenlerimiz: Yenliklere açık, dinamik, gelişimlere ayak uydurabilen ve her zaman daha iyisini yapmayı amaçlayan işbirliği içinde olan laik, demokratik, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, adil, öğretmenlik vasıflarını taşıyan ve topluma her yönüyle olumlu örnek teşkil edebilecek bireyler olarak hareket edebilmeliler. • Çalışanlarımız: Görev ve sorumluluklarının bilincinde okulumuzun amaç, hedef, misyon ve ilkelerimize uygun hareket edebilmeliler. Çocuklar oyun ile eğitilerek ( Çünkü çocuk için oyun yaşayarak öğrenmesini sağlayan, kendi tecrübelerine dayanan ciddi bir iştir.) Darama tekniği kullanılarak, Fırsat eğitimi yöntemi kullanılarak, Kendini tanıyan ve ifade edebilen, Başkalarına saygılı, sorumluluk bilincine sahip, duyarlı ve düşünceli, Kendisi ile barışık, öz saygısı gelişmiş, Bir nesil yetiştirmek için var olan, bir eğitim kurumuyuz

MİSYON
Biz okulöncesi öğrencilerimizin sosyal, bilişsel, özbakım,duygusal, psikomotor, dil alanlarındaki gelişimlerini yaş ve gelişim özelliklerine uygun davranış kalıplarının oluşmasını sağlamak.Türk milli eğitiminin amaçlarına uygun Atatürkçü ve çağdaş bir toplumun temellerini atmak için çocukların hem psikolojik hem fiziksel gelişmelerinin sağlıklı olmasını sağlamak. Çocukların ilköğretime tam anlamıyla hazırlanmalarını sağlamak.Ayrıca farklı sosyo-ekonomik çevrelerden gelen çocukların eşit şartlarda eğitilmesi, sosyo-ekonomik durumu elverişsiz ailelerden gelen çocukların eğitimde ve sosyal yaşamlarında aktif hale gelmelerini sağlamak.Ulusumuzun devamı ve her açıdan sağlıklı toplumların temellerini atmak için varız.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : DOĞALGAZ
Öğretim Şekli : İKİLİ
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 13:00 13:00 18:00
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz ilçe merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. İl merkezine ise aşağıdaki vasıtalarla takriben 45 dakika mesafededir.
Ulaşım : Metro - Otobüs - Minübüs
Yerleşim Yeri Bilgisi : Esenler